Przedszkole Nr 44 w Warszawie

Przedszkole Nr 44, ul. Ludna 8, 00 - 404 Warszawa

Przedszkole Marzeń Nr 44

“PRZEDSZKOLE MARZEŃ” to wymarzone miejsce dla tych, których kochasz najbardziej — Twoich dzieci.
 

Przedszkole Marzeń Nr 44 zlokalizowane jest w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Parku Janiny Porazińskiej.
Przedszkole jest placówką publiczną, prowadzoną przez m.st. Warszawę.
 
Podstawową działalność stanowi opieka, wychowanie i kształcenie ok. 105 dzieci. Rodzice mogą tu liczyć na system wsparcia i stałego doradztwa w sprawach dotyczących problemów wychowawczych i rozwojowych swych dzieci.


W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści: psycholog i logopedzi oraz pedagodzy specjalni (terapeuci).
 
Istnieją cztery grupy wiekowe (2,5-3, 3-4, 4-5 i 4-5 latki) oraz jedna grupa zróżnicowana wiekowo, do której uczęszczają dzieci z problemami rozwojowymi (dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych np. autyzm, ADHD, zaburzenia emocjonalne itp.).
Grupy liczą po 25 dzieci. a grupa terapeutyczna liczy 5 dzieci i jest mieszana wiekowo.

 

Zapewniamy trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe i wyposażenie umożliwiające realizację zadań statutowych.
Oprócz sal oddziałowych dysponujemy jadalnią i salą gimnastyczną. Nasz ogród przedszkolny wtopiony w park miejski wyposażony jest w sprzęt ekologiczny.

Historia przedszkola: Przedszkole funkcjonuje od 1 września 1998 roku. Budynek został zaprojektowany i wybudowany tylko i wyłącznie na cele przedszkola. Jest parterowy z podwyższeniem świetlikowym w salach, bez barier architektonicznych.

Od początku powstania kadra pedagogiczna opracowała priorytety w pracy przedszkola, nadając placówce kierunek artystyczny. Z udziałem rodziców, pracowników i dzieci, w drodze konkursu, opracowaliśmy logo przedszkola i nazwę.

W trosce o jak najlepszą opiekę wychowawczo - dydaktyczną utworzyliśmy w 2000r. oddział specjalny dla dzieci z zaburzeniami rozwoju, w którym pracują terapeuci wg indywidualnych programów terapeutycznych.


Placówka prezentuje się na zewnątrz poprzez kontakt z pobliskimi instytucjami, placówkami oświatowymi i kulturalnymi oraz z prasą, radiem i telewizją.
 
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym współpracujemy ze Stowarzyszeniem OPTA, Fundacją SYNAPSIS, z Biblioteką Publiczną, z   Organizacją Międzynarodową Wychowania Przedszkolnego (OMEP).

 
W ramach Forum Wymiany Zawodowej zapraszamy dzieci z innych przedszkoli śródmiejskich na spektakle teatralne. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy.


Dla dzieci nowo przyjętych organizujemy w drugiej połowie sierpnia „Spotkania adaptacyjne” z udziałem rodziców, co ułatwia dzieciom wejście do nowego środowiska i łagodzi stres.                                       

  Serdecznie Zapraszamy

Kadra >

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.